- Головні новини
- Аудіокниги
- Бібліотека в Інтернеті
- WEB 2.0
- ВідеоПроекти
- ВідеоФільми
- ВідеоФразеологізми
- Експрес-уроки від О. Авраменка
- Запрошую на урок
- ЗНО - 2019
- Інклюзивна освіта
- Інтерактивні вправи
- Колегам
- Казки-мультфільми
- Корисні посилання
- Корицька Г.Р. рекомендує
- Мої розробки
- Освітня документація
- Портфоліо
- Презентації
- Поглиблене вивчення УЛ
- Поглиблене вивчення УМ
- Посміхніться
- Словники он-лайн
- "Соняшник"
- Українська література
- Українська мова
- Українські обереги
- Учням
- Цей блог-початок
- WikiОсвіта
четвер, 30 березня 2017 р.
вівторок, 28 березня 2017 р.
Середня освіта
Розпочалася друга сесія обговорення програм 5-9 класів
Стартувала друга сесія обговорення оновлених навчальних програм для учнів 5-9 класів. Про це повідомили в Міністерстві освіти і науки. Обговорення триватиме 12 днів.
У відомстві наголошують, що всі бажаючі мають можливість ознайомитись зі змінами, які внесені до програм після першої сесії обговорення та роботи робочих груп, а також надати свої пропозиції щодо подальшого удосконалення програм базової школи. Друга сесія триватиме до 4 квітня включно.
понеділок, 27 березня 2017 р.
Проведення ДПА в основній школі у 2017 році (9 клас)
Як буде проведена державна підсумкова атестація у 9-х класах? Дізнайтесь про перелік предметів, строки проведення, вимоги до змісту атестаційних робіт та інші особливості ДПА у 2017 році
ДПА-2017 з української мови в основній школі (9 клас)
Державна підсумкова атестація з української мови є обов’язковою і проводиться в письмовій формі.Ефективною формою перевірки орфографічної та пунктуаційної грамотності учнів основної школи є контрольний текстовий диктант. Перевірці підлягають уміння правильно писати слова на вивчені орфографічні правила, ставити розділові знаки відповідно до опрацьованих правил пунктуації. На проведення атестації відводиться 1 астрономічна година. Відлік часу ведеться від початку читання вчителем тексту.
Про проведення державної підсумкової атестації в загальноосвітніх навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році
Лист МОН № 1/9-149 від 13.03.17 року
пʼятниця, 24 березня 2017 р.
Канікули
Розважайтеся, відпочивайте та про школу не забувайте!
Безпечних та веселих весняних канікул!
Чим зайняти дитину під час весняних канікул? Читати далі...
вівторок, 21 березня 2017 р.
Українські обереги
Без верби на покуті та хрещеної ікони, без пучечка зілля, старої підкови та вишитого рушника наші пращури не уявляли свого життя. Ці речі супроводжували їх від першого крику до останнього подиху, уособлювали добро й силу, захищали від всіляких негараздів. Вони були не лише користними, їх наділяли магічними властивостями і свято вірили в їхню наприродну таємничу силу. Такі магічні речі існували і існують у культурній традиції кожного народу і називаються оберегами.
Здавна нашим пращурам оберегами слугували трави та дерева, птахи та звірі, пізніше - спеціально виготовлені "магічні" предмети. Обереги були хатніми та такими, що брали в дорогу. Існували обереги від чорних сил та хвороб, обереги шлюбу та щасливого життя, родинного захисту. Спільним у свіх цих речей було те, що вони трималися на сильній людській вірі, заряджалися нею, вони були в душах людей, котрі щиро вірили в їхню надприродну силу.
Коли нас скіфами ще звали.
Святі обереги
Коли нас скіфами ще звали.
І талісман той берегли,
І щастя в доленці шукали.
Або коли була війна,
І ворог йшов на схил Дніпровий,
Чи то котилася чума,
Чи хтось був дуже тяжко хворий...
О. Онищенко
Всесвітній день поезії
21 березня – день весняного рівнодення у північній півкулі – був обраний як символ оновлення природи і творчого характеру людського духу.
Всесвітній день поезії був заснований на 30-й сесії генеральної асамблеї ЮНЕСКО, що відбулася у Парижі в 1999 році. Уперше свято відзначалося 2000-го року в Парижі, тож сьогодні у цього дня «ювілей» – 15-річчя! Згідно з рішенням ЮНЕСКО, основною метою святкування є заохочення мовного розмаїття та підтримка мов, які зникають, за допомогою поезії.
Крім того, цей День покликаний сприяти розвитку поезії, поверненню до усної традиції поетичних читань, викладанню поезії, відновленню діалогу між поезією та іншими видами мистецтва, такими як театр, танці, музика, живопис, а також заохоченню видавничої справи та створенню у засобах масової інформації позитивного образу поезії як справді сучасного мистецтва, відкритого людям.
Вважається, що перший поетичний твір був написаний у 23 столітті до нашої ери. Це вірші-гімни аккадської принцеси і верховної жриці, відомої як Енхедуанна. Гімни Енхедуанни вважалися священними.
Віршована форма аж до епохи Відродження шанувалася в Європі як одна з основних умов краси і була практично єдиним інструментом перетворення слова на мистецтво.
Віршована форма аж до епохи Відродження шанувалася в Європі як одна з основних умов краси і була практично єдиним інструментом перетворення слова на мистецтво.
Сьогодні, вже традиційно, у багатьох країнах світу з нагоди Всесвітнього дня поезії проходять літературні вечори, фестивалі, презентації нових книг, вручаються літературні премії. Всесвітній день поезії відзначається і в Україні. Уперше він з'явився 2004 року і посів почесне місце серед інших визначних дат нашої країни.
понеділок, 20 березня 2017 р.
Міжнародний день Щастя
середа, 15 березня 2017 р.
Конкурс - кросворд
В рамках Тижня української мови та літератури (з 13.03. по 17.03) 15 березня для учнів 7-х класів було проведено конкурс кросворд- розгадка "Впізнай літературного героя".
Найактивніші знавці - переможці кросворду
"Впізнай літературного героя"
учні 7-А класу:
Волкова Владислава, Долусов Ростислав,
Мокєєва Анастасія,
Стоматов Станіслав та Ручка Марія!
пʼятниця, 10 березня 2017 р.
четвер, 9 березня 2017 р.
Підписатися на:
Дописи (Atom)